Agencja Interaktywna. Kryzys. Może to zbyt wcześnie? Propozycja nie do odrzucenia!

11 lipca 2021
1053
Osłony

Jednym z wykładowców Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego był Kuba Leszczyński – człowiek który rozwijał swoją agencję pod nazwą bbstudio – i sprytnie łączył biznes z IT. Moja krótka historia z bbstudio zaowocowała kilkoma fajnymi doświadczeniami i znajomościami.

Doświadczenie o którym myślę to przede wszystkim klienci i ich potrzeby, a co najważniejsze – kontakt z klientem, czego wcześniej w Leo raczej nie miałem zbyt dużo. Takie kompleksowe rozumienie klienta oraz poznawanie założeń potrzeb marketingowych, skutkowało wyjątkowymi reklamami dla Frontline – we współpracy z Karolem Karpińskim (który na dzień dzisiejszy dumnie reprezentuje Marka Zuckerberka i jego Fejsbukowy fenomen), czy dla marki Nestle – która zamówiła od nas personalizowane podkładki pod myszki. Temat może nie jakiś niezwykły, ale ujawnił jak bardzo można się pomylić 🙂 nasze podkładki pod myszki oprócz wyjątkowych zdjęć stylizowanych na National Geographic – miały także kalendarz, a ten zamiast 52 tygodni w roku – zmieścił ich aż 62.

Ta niezwykła pomyłka  zainspirowała nas do utworzenia Agencji Interaktywnej pod nazwą „62 weeks” i była to pierwsza spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, której byłem częściowym właścicielem i członkiem zarządu. 

Niestety czas nam zupełnie nie sprzyjał. Kryzys rynkowy tak zbiegł się ze startem biznesu, że wydajność naszych działań handlowych była niewielka, a co za tym idzie wyniki finansowe – kiepskie. 

Postanowiliśmy się rozstać. Gdzieś kształtował mi się nowy etap życia – bo był to rok 2009 – od kiedy stałem się szczęśliwym małżonkiem mojej cudownej małżonki, więc generalnie nie było lekko podejmować różnych nowych wyzwań. Ale pojawiła się „propozycja nie do odrzucenia”.

Jeden z ówczesnych klientów – a właściwie właściciel firmy, dla której realizowałem pierwszy w swoim życiu eCommerce – zaproponował mi współpracę na etacie. Propozycją podzieliłem się z moimi wspólnikami. Jakub nie skorzystał, natomiast Adam postanowił spróbować. W ten oto sposób jesteśmy z Adamem Kaliszewskim – partnerami biznesowymi, nieprzerwanie od ponad 13 lat i stale generujemy nowe pomysły – realizując je w Ediko – firmie z Grupy MCX.

Komentowanie niedostępne.